Petek, 10. februar 2012 | 12:47

Vnesi dogodek

Za dodajanje dogodkov morate biti registrirani in prijavljeni na spletno stran!

Prijava

Email naslov
Geslo

Registracija

Email naslov
Geslo
Potrdi geslo
Vzdevek

Pozabljeno geslo

Pozabljeno geslo

Novo geslo

Novo geslo (ponovite)

Novice | Politika | Severna Primorska

Darinka Kozinc želi kot županja nadaljevati sedanjo povezovalno politiko v Novi Gorici

Nova Gorica, 25. 08. 2010 ob 7:40, Manuel Kalman

V Mestni občini Nova Gorica bo SD, iz vrst katere izhaja tudi sedanji župan Mirko Brulc, za županjo kandidirala Darinko Kozinc

Sedanja profesionalna podžupanja se bo, kot je dejala, zavzemala za enakomeren razvoj mesta in podeželja, ustvarjanje pogojev za gospodarski razvoj in socialno povezavo med občani.

Darinka Kozinc poudarja, da bi bila rada županja vseh občanov in občank. Rada bi nadaljevala s projekti, ki so bili že zastavljeni v tem mandatu. Zaveda pa se, da bo za večje nove projekte treba pridobiti še kakšna državna ali evropska sredstva in tako "oplemenititi tistih 20 odstotkov prostih proračunskih sredstev, kot jih naša občina namenja za investicije."

Kandidatka SD ima sicer bogate politične izkušnje. Po besedah Kozinčeve jo je začela politika zanimati že v srednji šoli, kasneje je nabirala izkušnje na lokalni ravni, saj je bila predsednica sveta krajevne skupnosti v Solkanu. Nekaj mandatov je presedela v mestnem svetu, v zadnjem mandatu pa je kot podžupanja prvi dve leti neprofesionalno, zadnji dve leti pa profesionalno sodelovala pri vodenju novogoriške občine.

Včerajšnje novinarske konference se je udeležil tudi Mirko Brulc, ki je zadnja dva mandata vodil novogoriško občino. Kot razlog za to, da ne bo več kandidiral na županskih volitvah, je navedel zavzemanje za to, da sta poslanski in županski mandat nezdružljiva. Obljubil pa je, da bo kolegici pomagal pri delu tudi prihodnji dve leti, ko lahko veliko dobrega za Goriško naredi tudi kot poslanec državnega zbora.

"Imel sem srečo, da sem bil lahko župan v zelo dobrem času, na nekakšni prelomnici, ki je pisala zgodovino tega območja," je poudaril Brulc. Povedal je še, da je Nova Gorica pripravljena, da prevzame vlogo regijskega središča, kljub temu pa novo županjo čakajo naporni časi.

"Zapuščina ni slaba, čakajo pa jo še nekateri veliki projekti, zato so prihajajoča leta izziv za našo kandidatko," je zaključil Brulc, ki bo sicer kandidiral na listi SD za mestni svet, vendar po njegovm zagotovilu na neizvoljivem mestu. (sta)

Vaš vzdevek
Komentar

Obiskovalce strani spodbujamo k razpravi, vendar jih hkrati obveščamo, da so komentarji moderirani. Neprimerni, žaljivi in taki, ki vsebujejo sovražni govor bodo odstranjeni.

V izogib zlorabam uporabniškega imena priporočamo, da komentirate prijavljeni. V kolikor nimate uporabniškega imena še nimate, se registrirajte.

Izpostavljamo

Anketa

Menite, da bo z novo Janševo vlado prišlo tudi do veliko kadrovskih zamenjav na vodilnih položajih?

Vreme

Koper, 12:33
S primorska | J Primorska
12°
zmerno oblačno
veter: 10m/s
Ponedeljek
-3°C / 3°C
Torek
-5°C / 4°C
Sreda
-6°C / 4°C

Facebook

ping
Primorska.info, medijske storitve, d.o.o. Dolinska cesta 1h, 6000 Koper | ISSN 1855-3931 | Copyright © 2011. Primorskainfo. Vse pravice pridržane. design&code: dojo.si | 28.si