Lepena open 2010
Lepena, 10. 05. 2010 ob 9:36, Milan ŠtulcSlovenci ugnali Italijane
Včeraj se je končalo peto tekmovanje v dami Lepena Open, ki ga je organiziral Bernard Kašca iz Dama kluba Bovec. Tekmovanja se je udeležilo 16 igralcev Dame, med njimi tudi petčlanska italijanska delegacija, med njimi tudi redni udeleženec svetovnih prvenstev, Walter Zorn.
Slovensko stran je zastopalo 11 najboljših igralcev, med njimi tudi prvi trije s prejšnjega slovenskega prvenstva. Igrali so po švicarskem sistemu 6 krogov z igralnim časom 20 minut in 10 sekund za premik ploščka.
“Lanski prvak Lepene Open, Bart Stegeman, je z lahkoto premagal svoja nasprotnika v prvih dveh krogih, tretji krog pa je bil že težji zalogaj, saj se je pomeril z Walterjem Zornom. Šele v zadnji minuti si je priboril dobljeno pozicijo in dobil dve točki prednosti“, komentira zanimive dvoboje Bart Stegeman iz Dama kluba Bovec.
Dopoldanski del se je tako končal s precejšnjo gnečo na vrhu. Po vmesnih rezultatih smo tako videli na prvem mestu Barta Stegemana, izenačena sta bila oče Bernard in sin Kristjan Kašca. Tesno za petami so jim bili Walter Zorn, Dario Berginc in Andrea Caldoni.
V popoldanskem delu prvo mesto Stegemana ni bilo ogroženo, premagal je Bernarda in Kristjana Kašco in kako izločili oba tekmeca. Tudi zadnji spopad z Otellom Marinijem ni bil težaven. Berginc, ki je sicer turnir začel slabše, je kasneje zbral moči in premagal Zorna, ki se je prav tako potegoval za drugo mesto. Le 12 sekund pred koncem igre je ugnal spretnega Italijana. Tretje mesto je tako zavzel Walter Zorn. Mark Komac je prejel nagrado za najboljšega mladega igralca. Dodaten sijaj njegovi medalji je prispevala še zmaga nad Sergijem Wojčickyjem.
Takšno je poročilo Dama kluba Bovec s tekmovanja Lepena open 2010, ki pa kaže tudi na to, da so slovenci popolnoma ugnali italijane, ki so sicer na Dama sceni kar trd oreh.
1. Bart Stegeman
2. Dario Berginc
3. Walter Zorn (it)
4. Otello Marini (it)
6. Bernard Kašca
7. Kristian Kašca
8. Primož Trampuž
9. Franco Zanussi (it)
10. Sergij Wojčicky
Ostale sveže novice
Dušan Črnigoj obiskal stavkajoče delavce v Primorju
Izjemni rezultati koprske atletike v Kranju
Kriminalisti preiskujejo Pomorski muzej
Tovorni vlak povozil moškega
Gregor Veselko: »Težko je biti mlad menedžer«
Stanovanjski sklad namerava kupovati stanovanja od bank
Hišna preiskava pri direktorici pomorskega muzeja (dopolnjeno)
V izogib zlorabam uporabniškega imena priporočamo, da komentirate prijavljeni. V kolikor nimate uporabniškega imena še nimate, se registrirajte.










