Pahor je še dejal, da bosta z Berlusconijem v naslednjih dneh v stiku, tako da bo slovenska manjšina v Italiji na primeren način dobila zadostna sredstva za polno angažiranje vseh institucij.
Na vprašanje, ali sta z Berlusconijem govorila tudi o plinskih terminalih v Žavljah, je odgovoril, da ne. "Vendar mislim, da bo imel nov veleposlanik v Italiji veliko dela, da okrepimo odnose tudi z našo zahodno sosedo," je dodal.
Ob tem je premier pojasnil, da je Italija s svojimi plusi in minusi, gospodarskimi in političnimi, naša soseda, in izrazil mnenje, da so v teh odnosih skrite priložnosti, ki jih premalo izkoriščamo.
Pahor je z Berlusconijem govoril tudi o njegovem nedavnem obisku v Milanu in Lombardiji ter dogovorih, ki so bili tam doseženi. "Milano bo mesto Expa 2015. To je zelo velika priložnost za Slovenijo, zlasti Ljubljano kot bližnje glavno mesto," je dejal.
Premier je poudaril, da želi poglobiti gospodarsko sodelovanje z Italijo, in menil, da bo v tem duhu potem mogoče reševati tudi kakšna druga vprašanja, ki so manj prijetna.
Dejstvo, da Slovenija v Italiji že nekaj mesecev nima veleposlanika, pa je Pahor komentiral z besedami, da "v državah, s katerimi obstajajo priložnosti, ki jih brez navzočnosti našega veleposlanika tam zamujamo, ali pa problemi, ki jih brez njegove navzočnosti tam ne rešujemo, izgubljamo čas".
"Mi bomo storili vse, da bo nov ambasador - žal moramo žrtvovati enega najboljših ljudi na ministrstvu - čim prej v Rimu," je poudaril premier. Na vprašanje, kdo bo nov veleposlanik, pa je odgovoril, da bo to uradno sporočeno javnosti, ko bo dobil agrema.
(STA)
Koprski rokometaši (le) s točko
V spletni bazi inštituta za socialno varstvo dostopni podatki o otrocih
Zaradi burje največ škode na Goriškem in Notranjskem
Večina novih ministrov bo posle prevzela že danes
V Slovenski Istri kmalu tudi prva oljčna osmica
Na voljo nov paket vstopnic za hokejsko SP
ZZV Koper odsvetuje zadrževanje na prostem






