Razkol v slovenski manjšini
Trst, 09. 05. 2008 ob 15:08, Peter VerčDeljena mnenja pri vprašanju reševanja vidne dvojezičnosti
Slovenska manjšina v Italiji je po sredini seji Paritetnega odbora razdeljena. Na seji je prodrl predlog predsednika Bojana Brezigarja, naj se upokojeni deželni funkcionarki Adriani Janežič poveri študijo o tem, kako naj se izvaja vidna dvojezičnost v občinah, kjer živi slovenska manjšina. Vendar v študijo ne bosta zaobjeti mestni središči občin Trst in Gorica, kar bi po Brezigarjevih besedah predstavljalo predrzno dejanje. »Če bi zahtevali vse naenkrat, bi tvegali, da ne dobimo ničesar,« je svoj predlog utemeljil predsednik Paritetnega odbora.
Brezigarjev predlog so večinoma podprli italijanski člani odbora, od desetih Slovencev pa so za predlog glasovali le štirje. Predstavniki Slovenske skupnosti in Sveta slovenskih organizacij so se vzdržali, predstavnik Stranke italijanskih in slovenskih komunistov Stojan Spetič pa je glasoval proti. »Žal se je večina v Paritetnem odboru odločila, da naroči študijo o ustanovah na že določenem ožjem dvojezičnem ozemlju, ne pa tam, kjer je potrebna, se pravi v mestih,« je za Primorski dnevnik dejal Spetič.
Ostale sveže novice
Kriminalisti preiskujejo Pomorski muzej
Tovorni vlak povozil moškega
Gregor Veselko: »Težko je biti mlad menedžer«
Stanovanjski sklad namerava kupovati stanovanja od bank
Hišna preiskava pri direktorici pomorskega muzeja (dopolnjeno)
Nepridipravi včeraj spet na delu
Začenjajo se 13. mednarodna obmejna srečanja Forum Tomizza
V izogib zlorabam uporabniškega imena priporočamo, da komentirate prijavljeni. V kolikor nimate uporabniškega imena še nimate, se registrirajte.











