Vnesi dogodek

Za dodajanje dogodkov morate biti registrirani in prijavljeni na spletno stran!

Prijava

Email naslov
Geslo

Registracija

Email naslov
Geslo
Potrdi geslo
Vzdevek

Pozabljeno geslo

Pozabljeno geslo

Novo geslo

Novo geslo (ponovite)

Novice | Komentar novinarja | Severna Primorska

Predel sedmi dan zaprt

Bovec, 18. 12. 2008 ob 17:04, Milan Štulc

Nobena obljuba ni obrodila sadov in Predel je na italijanski strani še vedno zaprt

Saj ni res, pa je….. bi lahko vedno znova začeli prispevke, ki govorijo o zapori mednarodno pomembne ceste če prelaz Predel. Italijani se preprosto ne morejo pobrati, da bi ohranili svojo čast, pa objavljajo v svojem časopisju še grde neresnice.

Pa smo mislili, da smo mi tisti, ki jim je mogoče pripisati balkanske navade. Očitno bo Italija le s težavo sledila osnovnim načelom Evropske Unije in jih je Slovenija vsaj na tem področju že močno prehitela. Za nameček nerazumnemu početju na cesti Bovec – Predel – Trbiž, kjer je država pri pluženju njene, državne ceste, popolnoma odpovedala, si nekateri mediji privoščijo še čiste laži.

Saj smo že večkrat poročali, da so ponujeno pomoč slovenske strani za pluženje ceste do Rajblna, čemur Italijani očitno niso dorasli,  niso vzeli resno in predlog ni dobil odgovora, zdaj pa so si privoščili še potegavščino, ki jo zaradi boljšega razumevanja objavljamo najprej v original:

Otto ore in auto per raggiungere FusineMessaggero Veneto — 13 dicembre 2008 pagina 11 sezione: UDINE

TARVISIO. Le principali strade ridotte a metà carreggiata e in più punti a semplici sentieri fra cumuli di neve, frazioni isolate dove mancava la corrente elettrica ormai da diverse ore. ........

......... a Cave del Predil e Rutte ma non ancora a Coccau alto. Sono stati liberati anche i parcheggi degli impianti di risalita. La nevicata non ha avuto confini. Infatti, la valle del fiume Gail, al di là delle Carniche è isolata, mentre, il comune sloveno di Bovec, pure in difficoltà, ha chiesto aiuto all'amministrazione comunale di Tarvisio che non ha potuto fare altro che girare la richiesta alla Protezione civile. (g.m.)

Prevajam samo označen tekst:

»Sneženje ni poznalo meja. Dolina ob reki Gail je izolirana nad Karnijo, medtem ko je Občina Bovec, prav tako v težavah,  zaprosila za pomoč upravo Občine Trbiž. Ta je lahko prošnjo le prenesla civilni zaščiti.«

Koliko arogance si bodo lahko še privoščili naši sosedje? Bomo zdaj čakali, da se spomladi sneg stali?

Nad takim neodgovornim početjem je zgrožen tudi načelnik Upravne enote Tolmin, Zdravko Likar, ki je pri odgovornih v Vidmu že večkrat posredoval in zahteval odprtje Predela. Pa nič.

Ne bomo ovinkarili. Zares so zamudili vlak in imajo zdaj resne težave z odpiranjem ceste, vendar je v ozadju očitno še nekaj več od snežnih padavin. Danes so se ob jezeru sicer nekaj mučili s strojem, ki prav gotovo ne ustreza trenutnim razmeram in potrebam za čiščenje debele snežne odeje. A to je le pesek (oprostite-pršič) v oči!

Zdaj bi morala urgentno nastopiti ustrezna ministrstva in sprožiti mednarodni problem. Sicer bomo v 21. stoletju priča dejanju skupine nesposobnih ljudi, ki se pod pretvezo prevelike nevarnosti, čeprav ta nedvomno obstaja,  odločajo za držanje križem rok.

Vaš vzdevek
Komentar

Obiskovalce strani spodbujamo k razpravi, vendar jih hkrati obveščamo, da so komentarji moderirani. Neprimerni, žaljivi in taki, ki vsebujejo sovražni govor bodo odstranjeni.

V izogib zlorabam uporabniškega imena priporočamo, da komentirate prijavljeni. V kolikor nimate uporabniškega imena še nimate, se registrirajte.

Izpostavljamo

Anketa

Komu pripisujete največ možnosti za zmago na volitvah za predsednika Socialnih demokratov?

Vreme

18°C
delno oblačno
veter: 3 m/s
Četrtek
15°C / 27°C
Petek
17°C / 23°C
Sobota
14°C / 22°C

Facebook

ping
Primorska.info, medijske storitve, d.o.o. Dolinska cesta 1h, 6000 Koper | ISSN 1855-3931 | Copyright © 2011. Primorskainfo. Vse pravice pridržane. design&code: dojo.si | 28.si